Elementy systemu stereo

Dział ogólny, w którym szeroko dyskutujemy o naszym sprzęcie audio.
Regulamin działu
Piszemy poprawnie po polsku! Nie umieszczamy reklam, linków i nie prowadzimy działań marketingowych reprezentujących obce firmy, których interes mógłby być sprzeczny z interesem właściciela FIRMY i portalu EXTREO.pl. Linki umieszczamy tylko wtedy gdy chcemy skierować czytelnika do strony związanej z tematem... Zachowujemy kulturę i dobre obyczaje, dyskutując swobodnie ale z poszanowaniem godności innych.

Re: Elementy systemu stereo

Postprzez ziko369 » Pt gru 13, 2013 9:01 pm

Basad grają na pewno pięknie...
ziko369

Postprzez ziko369 » Pt gru 13, 2013 9:06 pm

Jest wiele firm produkujących dobre "głośniki" niedocenianych dlatego, że prasa branżowa nic o nich nie smaruje...przykładem są Twoje monitory...prasa według Akustyka słabo podeszła do tematu...
ziko369

Postprzez basad » Pt gru 13, 2013 10:40 pm

No tak. Prasa pisze bo ma za to kasę. Z reguły piszą o wykreowanych markach, które są na rynku od lat. Tylko co z tego, że są, skoro robią byle co? Słuchałem dziesiątki kolumn i wszystkie na mój gust brzmiały jak chciały czyli bez wyrazu, bez polotu itd. Co ciekawe, wchodzę na Hi-Fi, Hi-Fidelity i co czytam? Czytam o "najlepszych na świecie monitorach Harbeth". Słuchałem tych monitorów nieraz i niestety nie podzielam opinii, że są najlepsze. Są tylko przeciętne. Ten cały anglosaski hi-end to jedna wielka ściema - przereklamowane to i w sumie robione w większości u czajników. Rzecz w tym, że nie chcę powiedzieć, że mam najlepsze kolumny ale w tym, że to co niby najlepsze jest dużo poniżej tego co uważam za dobre aby się tym głębiej zainteresować. Ot prawie jak dawne altusy Tonsila. Pozdrowienia
basad

Postprzez ziko369 » Pt gru 13, 2013 11:19 pm

Właśnie tak kolego...mam ten sam pogląd...u kumpla słuchałem zestawu za kilkadziesiąt tysięcy, salonach audio również, ale nie zachwycił mnie dźwięk tych zestawów ani milimetra...takie jakieś spektakularne granie...ale emocji brak...
ziko369

Postprzez basad » So gru 14, 2013 12:42 am

Zanim pójdę spać jeszcze jedno: Ten świat niestety tak funkcjonuje, że najlepsze jest to co dużo kosztuje :mrgreen:
Sprzęty audio, samochody, ciuchy i luksusowe mebelki (poza wyjątkami) to taki sam chłam... Każą nam opłacić za kunszt marketingowców malujących tłumom fikcję pod pozorem przełomowych czy odkrywczych produktów. Na pocieszenie - jest trochę firm z branży audio tu w kraju i za granicami, które robią dobrze i choć nie zawsze jest tanio, to jednak jest sporo szans, że uda się nabyć coś naprawdę extra... Na przykład ta ... firma. Dobranoc
basad

Postprzez matrixman » So gru 14, 2013 4:04 pm

Zgadzam sie że robią nas w bambuko. Ci wspaniali producenci szczycący się znanymi markami i to dzięki mediom mają nas za idiotów wmawiając zwykłym ludziom bzdury, że to co robią jest takie nowoczesne technologicznie ni i że warte takich dużych pieniędzy. Niektóre elementy stereo nawet mogą się podobać ale tylko niektóre tak naprawdę porządnie grają. No raczej na pewno nie są to znane powszechnie firmy, ponieważ te znane już od dawna robią standardowo byle jak.
matrixman

Postprzez Akustyk » N gru 15, 2013 2:33 pm

Panowie! Czemu ma służyć to wasze wylewanie łez? Nie czytajcie podobnych tekstów i nie lamentujcie później. Preferencje muzyczne, wrażliwość na określony rodzaj brzmienia to cechy bardzo indywidualne. W tej materii poza wyjątkami, które tworzą "specjaliści" lub nawiedzeni znawcy jest tyle racji ile gustów... Pozdrawiam
Akustyk
Akustyk

Poprzednia strona

Powrót do Nasz sprzęt audio