Elementy systemu stereo

Dział ogólny, w którym szeroko dyskutujemy o naszym sprzęcie audio.
Regulamin działu
Piszemy poprawnie po polsku! Nie umieszczamy reklam, linków i nie prowadzimy działań marketingowych reprezentujących obce firmy, których interes mógłby być sprzeczny z interesem właściciela FIRMY i portalu EXTREO.pl. Linki umieszczamy tylko wtedy gdy chcemy skierować czytelnika do strony związanej z tematem... Zachowujemy kulturę i dobre obyczaje, dyskutując swobodnie ale z poszanowaniem godności innych.

Re: Elementy systemu stereo

Postprzez expert » Wt paź 08, 2013 10:06 pm

Jeśli byś słuchał dobrej klasyki na źle sfazowanych głośnikach to byś się przekonał co do jednego. Połowa szczegółów znajdzie się tam gdzie być nie powinna w stosunku do gry na dobrze sfazowanych. Tak to już jest, że pozorna szczegółowość przeciętnych kolumn i pozorne stereo choć niby brzmi to dobrze to nic innego jaktylko zamaskowane błędy przekazu wywołane silnym wpływem wymuszania na wzmacniaczu podawania silnych prądów do obciążenia - czytaj: głośników. Brzmi to niby tak jakoś aksamitnie miękko, ,przestrzennie i sprawia wrażenie, że niby dobrze, nawet miło ale na ogół w mniej gęstej muzyce. Jednak gdy załadujesz do cdeka dobrze nagrany spory big-band lub jakąś symfonię Beethovena zagraną przez H.von Karajana, przekonasz się, że m-audio nie gra tak jak należy. Nie ma dobrych kolumn dla klasyki i dobrych inaczej np do jazzu. Kolumny albo dobrze grają każdy gatunek albo tylko udają, że grają dobrze w jazzie czy rocku.
expert

Postprzez Akustyk » Wt paź 08, 2013 10:19 pm

Muszę niestety zgodzić się z EXPERTEM. To prawda, że nie ma dobrych kolumn do jednego gatunku, a w innym już nie bardzo... Jest tylko tak, że kolumny grają dobrze każda muzykę albo żadnej. Jeśli nauczymy się słuchać "nieprawdy" w akustycznym sensie, niemal zawsze będziemy oszukani... Dopiero szczegółowe porównania z dobrymi głośnikami unaocznią nam, jak bardzo głęboko tkwiliśmy w błędzie. Polecam porównania...
Akustyk
Akustyk

Postprzez ziko369 » N paź 13, 2013 3:25 pm

Witam, a czy audiofile słuchają ostrego grania typu Hunter, Sepultura, itp. ? Ja słucham i gwarantuje Wam, że moje M-audio nie są może idealne(nawet do takich nie aspirują), ale ostre granie jest na nich pożywką dla uszu i duszy...Na koncertach tego typu kapel lokalizacja, jak i rozmieszczenie instrumentów na scenie jest perfekcyjne...pokusze się nawet o stwierdzenie, że na niektórych dźwięk gitary przemieszcza się razem z biegającym muzykiem...I co Wy na to Panowie mili?
ziko369

Postprzez ziko369 » N paź 13, 2013 3:26 pm

Co do Von Karajana, itd. jestem w trakcie odsłuchów... i porównań, więc odezwę się niebawem. Pozdrawiam :P
ziko369

Postprzez Akustyk » Pn paź 14, 2013 9:26 pm

Nie zamierzam polemizować w kwestii gustu, odczuć czy preferencji, albowiem to szczególne przymioty każdego wrażliwego człowieka. Są tylko fakty lub mity... Znaczna część tzw. prawd w sferze audio opiera się na sugestywnie wpojonych wzorcach - co jest dobre... Wiara czyni cuda; tak mówią... Wiara w teksty ocen sprzętu również... (Podstawą wszelkich prawd jest tylko i wyłącznie wiara, natomiast fakty wymagają przyjęcia do wiadomości lub odrzucenia...) Osobiście nigdy nie staram się kogokolwiek przekonywać co jest "prawdą" ponieważ jako praktyk bazuję wyłącznie na faktach i doświadczalnie sprawdzonych argumentach. Moje osobiste zdanie na temat kolumn M-Audio: Przeciętne głośniki, które jednak mogą się podobać zwłaszcza tym, którzy nie mieli okazji słuchać bardzo dobrych kolumn. Pozdrawiam...
Akustyk
Akustyk

Postprzez hiendamator » Cz gru 12, 2013 4:57 pm

Byłem w salonie (... nazwa usunięta przez administratora) i słuchałem kolumn M-Audio i muszę przyznać, że fajnie grają. Cenowo też są do przyjęcia. Słuchałem ich na Cambridge Audio cały system (średni) i było całkiem całkiem. Mniejsza o kable itp. Ja osobiście słucham takich klimatów jak White Snake, Metalica i czasem lżejszych klimatów z Pink Floyd. Ciekaw jestem jak takie klimaty zabrzmiały by na waszych M1HB :?:
hiendamator

Postprzez basad » Cz gru 12, 2013 5:01 pm

Proponuję Ci posłuchać tego co sam słuchasz - twoje klimaty i na uzupełnienie trochę funky albo jazz-rocka, a najlepiej jedno i drugie do spółki z dobrze nagranym Mozartem czy Vivaldim to dopiero zrozumiesz różnicę między M-Audio a M1HB :lol:
basad

Postprzez hiendamator » Cz gru 12, 2013 5:04 pm

To bym musiał zamówić sobie taki odsłuch chyba w firmie, chyba, że u kogoś kto je ma. Gdzie mieszkasz kolego Basad?
hiendamator

Postprzez basad » Cz gru 12, 2013 5:08 pm

mieszkam w Cieszynie. Napisz na priv jeśli interesuje Cię odsłuch prywatnie i gdy mieszkasz nie dalej jak 100km. Przyjedź z dobrą whisky to posłuchamy nawet całą noc w jakiś weekend :lol:
basad

Postprzez hiendamator » Cz gru 12, 2013 5:10 pm

No ja mieszkam sporo dalej niż 100km. Chyba zamówię odsłuch w firmie :cry:
hiendamator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasz sprzęt audio